Reabilitacijos paslaugos

Masažas ir mankšta

Vaikų ligų gydytojas, doc. A.Vingras rekomenduoja:

Kokia yra masažo ir mankštos (fizinių pratimų) nauda?

Mokslininkai įrodė, kad kūdikiai, reguliariai masažuojami ir mankštinami, visus pirmuosius gyvenimo metus, jų pabaigoje pralenkia savo bendraamžius fizine ir protine raida. Be to, jie triskart rečiau serga peršalimo ligomis, penkiskart –plaučių uždegimu. Masažas ir mankšta gerina raumenyse medžiagų apykaitą, gilina kvėpavimą. Organizmas gauna daugiau maisto medžiagų ir deguonies, reikalingų sparčiam augimui. Masažas ir mankšta taip pat gerina odos mitybą, raumenų jėgą ir elastingumą, širdies darbą, virškinimą. Kūdikis tampa žvalesnis, geriau valgo ir miega.

Kas turi atlikti masažą ir mankštą?

Kaip tai atlikti motiną išmoko specialistas –kineziterapeutas. t.y. bent 5 kartus jis parodyti ir pamokyti. Kadangi kūdikis sparčiai auga, masažo subtilumai ir mankšta – fiziniai pratimai keičiasi, todėl kas 3 mėn. bent po 5 kartus rekomenduotinos kineziterapeuto konsultacijos.

Kada yra metas pradėti masažą?

Metas pradėti masažą paprastai yra antro mėnesio pabaiga, t.y. tuomet, kai mažylio rankų ir kojų lenkiamųjų ir tiesiamųjų raumenų tonusas išsilygina – jos išsitiesia.

Ar masažas ir mankšta tinka tik sveikiems vaikams?

Tai gydymo priemonė, skiriama įvairioms ligoms ir traumoms gydyti, po fizinio, protinio pervargimo, tinkanti įvairaus amžiaus vaikams ir suaugusiems. Kai šeimos gydytojas pataria atlikti masažą ir mankštą kaip gydymo priemonę, ją gali atlikti tik specialistas – kineziterapeutas.

Kas yra vibracinis masažas?

Vibracija – tai tam tikro dažnio ir amplitudės virpesių perdavimas kūno paviršiumi. Masažas atliekamas rankomis, naudojant judesius, kurie sukelia vibraciją. Kada jis rekomenduotinas? Jis skatina audinius atsigauti po traumų, uždegimų.

Ar jis tinka ir vaikams?

Ši masažo rūšis tinka įvairaus amžiaus vaikams, ypač rekomenduojama vaikams, ypač iki 3 m. amžiaus, sergantiems kvėpavimo takų ligomis: plaučių uždegimu, bronchitu, t.y. visuomet, kai yra sunku iškosėti kvėpavimo takuose susikaupusį sekretą. Jį, nors vieną kartą per dieną, turi padaryti specialistas – kinezeterapeutas, o mama, kopijuodama tai ką ir kaip darė specialistas, ir kaip jis patarė, procedūrą gali kartoti iki 7 – 8 kartų per dieną. Masažą daryti užtenka vieną kartą per dieną. Vibracinis masažas daromas iš viso 5- 7 dienas.

Apie mus

Šnipiškių medicinos centras yra plačiai atvėręs duris Vilniaus gyventojams nuo 2006 metų. Džiaugiamės, kad mumis vis labiau pasitiki nauji pacientai, bet ir neužmiršta tie, su kuriais kartu augame nuo centro įsikūrimo pradžios.

Susisiekite

Mes Jums būtinai padėsime

Darbo laikas

  • Pirmadienis 8:00 - 20:00 val

  • Antradienis 8:00 - 20:00 val

  • Trečiadienis 8:00 - 20:00 val

  • Ketvirtadienis 8:00 - 20:00 val

  • Penktadienis 8:00 - 20:00 val

  • Šeštadienis poilsio diena

  • Sekmadienis poilsio diena

Nedarbo metu

UAB Šnipiškių medicinos centro nedarbo metu pirminės ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugos prisirašiusiems centre asmenims teikiamos VšĮ Vilniaus miesto universitetinėje ligoninėje, adresu Antakalnio g.57, Vilniuje. Kreipiantis turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Ligoninės informacijos tel. 852344519, priėmimo skyriaus tel. 852344487.